• TGMP PERSONNAL LOGIN

News & Events

Mikrosigorta Kadınların İmdadına Yetişen Bir Can Simidi... 28.06.2014
Türkiye İsrafı Önleme Vakfı'nın yürüttüğü Grameen Mikrofinans Programı kapsamında Mikrokredi kullanan 55.000 kadının emeğini 2011 yılı Aralık ayında, Büyükkaya Brokerlik aracılığıyla “MikroSigorta” kapsamına alan Güneş Sigorta, ilk hasar ödemesini, 11 Mayıs Cuma günü Trabzon’da düzenlenen bir törenle gerçekleştirdi.

Dar gelirli kadınların ekonomik yaşama katılmaları için uygulamaya konulan MikroSigorta programı üyesi Nuray Pişiren’in vefatı nedeni ile varislerine 10.000 TL’lik ödemenin yapıldığı törene Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmed Mehdi Eker, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu katıldı.

MikroSigorta Üyesi Nuray Pişiren’in vefatından ötürü büyük üzüntü duyduklarını belirten Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, “Yaşanan bu üzücü olay ile sigortanın önemini bir kez daha görmüş bulunuyoruz. MikroSigorta üyeleri, MikroKredi ile kurdukları işle ailelerini geçindiriyor. Bu nedenle onların güvence altına alınması çok önemli. Karşılaşabilecekleri herhangi bir kaza sonucunda tüm ailenin geliri son bulacağı için Mikrosigorta  ile aslında sadece girişimci kadınlarımızı değil bir anlamda onların ailelerini de sigorta altına almış oluyoruz” dedi.

Mikrosigorta Nedir?


Türkiye İsrafı Önleme Vakfı'nın 2003 yılından bu yana yürüttüğü “Türkiye Grameen Mikrofinans” programı kapsamında desteklenen 55.000 kadının emeği, Büyükkaya Brokerlik aracılığıyla Güneş Sigorta tarafından, 2011 yılı Aralık ayında “Mikrosigorta” kapsamına alındı.

MikroKredi alan kadın girişimcilerin faydalanabileceği bir sigorta sistemi olan Mikrosigorta,  kaza sonucu ölüm, sürekli sakatlık teminatlarını kapsayan ve terör, deprem gibi doğal afetleri 10.000TL teminat altına alan bir ferdi kaza sigortasıdır. Mikrokredi kullanan kadın girişimciler ayda yalnızca 1TL ödeyerek kendilerini güvence altına alabilir.